09.03.2018

آخرین اخبار درباره دستگیری‌های “فراخوان تجمع ۸ مارس” در تهران

دویچه‌وله: از آزادی ۱۰ نفر از کسانی که در ارتباط با روز جهانی زن در تهران دستگیر شده بودند، سخن می‌رود. این در حالی است که هنوز ده‌ها نفر دیگر در بازداشت به‌سر می‌برند. این دستگیری‌ها بازتابی وسیع در شبکه‌های اجتماعی داشته است.

آمار دقیق کسانی که روز ۸ مارس (۱۷ اسفند) در ارتباط با روز جهانی زن و “فراخوان تجمع ۸ مارس” در برابر وزارت کار دستگیر شده‌اند، منتشر نشده است.

گزارش‌های منتشر شده از سوی فعالان حقوق زنان، تعداد کسانی که در همان لحظات نخست تجمع زنان در برابر وزارت کار بازداشت شده‌اند، را ۸۰ نفر اعلام کرده است.

خبر دستگیری زنان در برابر وزارت کار بازتابی وسیع در شبکه‌های اجتماعی داشته است. بر اساس آخرین اخباری که در شبکه‌ها پیرامون دستگیری این زنان منتشر شده، حدود ۱۰ نفر از آنان پنجشنبه شب آزاد شده‌اند. به این ترتیب، حدود ۷۰ نفر دیگر هنوز در بازداشت به‌سر می‌برند.

بازتاب خبر در شبکه‌های اجتماعی

در ارتباط با تجمع زنان در برابر وزارت کار و اعتراض به وضعیت اشتغال زنان در ایران، هشتگ‌هایی نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: پلیس اجازه برگزاری تجمع هشت مارس زنان در تهران را نداد

افزون بر آن، کانال “فراخوان تجمع ۸ مارس” در شبکه تلگرام نیز اخباری پیرامون این اعتراضات و دستگیری‌ها منتشر کرده است.

گفته می‌شود نام تعدادی از بازداشت شدگان همراه با عکس‌هایی از حضور خانواده‌ها و دوستان افراد بازداشت‌شده نیز بر روی همین شبکه منتشر شده است.

از آن گذشته، موضوع فضای امنیتی تهران در پنجشنبه شب نیز از جمله مسائلی بوده است که مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار داشته است.

در رابطه با دستگیری فعالان زن، فرزانه ابراهیم‌زاده، خبرنگار آزاد روز جمعه ۱۸ اسفند (۹ مارس) در حساب توییتری خود نوشته است: «دوستانمان را به دادسری ارشاد منتقل کردند و همچنان منتظر آزادیشون هستیم.»

Related posts:

  1. بازداشت چندین نفر در تهران همزمان با روز جهانی زن
  2. نسرین ستوده: جنبش اعتراض به حجاب اجباری خاموشی‌ناپذیر است
  3. بازداشت یکی دیگر از دختران خیابان انقلاب
  4. نیروی انتظامی برای تشویق به بی‌حجابی یک تا ۱۰ سال حبس تعیین کرد
  5. دختری دیگر؛ #دختر_خیابان_انقلاب شد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates