19.03.2018

سناتور کروکر: به عقیده من، دونالد ترامپ، در ماه مه، از توافق اتمی با ایران خارج می‌شود

رادیوفرانسه: باب کروکر، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا، در گفتگو با یک شبکه خبری گفته است: دونالد ترامپ در ماه مه خروج آمریکا از توافق جامع اتمی با ایران را اعلام خواهد کرد.

باب کروکر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آمریکایی سی بی اسف با بیان اینکه آینده توافق اتمی با ایران طی دو ماه آینده مشخص خواهد شد، در عین حال تاکید کرد که به نظر من رییس جمهوری آمریکا این توافق را تمدید نخواهد کرد.

بدنبال برقراری توافق جامع اتمی میان ایران و کشورهای قدرتمند جهان، رییس جمهوری آمریکا باید هر شش ماه یکبار موافقت خود را با تمدید این توافق اعلام نماید. اما دونالد ترامپ، بارها توافق اتمی با ایران را مورد انتقاد قرار داده و تهدید کرده است که از این توافق خارج خواهد شد.

این سناتور جمهوری‌خواه تصریح کرد: اگر همتایان اروپایی ما پیشنهادات دیگری ارائه نکنند، بدون شک رییس جمهوری از توافق اتمی خارج خواهد شد.

سناتور باب کروکر، با اشاره به رایزنی‌های رهبران اروپایی در قبال ادامه توافق جامع اتمی با ایران، تاکید کرد: در عین حال من بر این باور هستم که خروج آمریکا از توافق اتمی در راستای خواسته‌های شرکای اروپایی ما نباشد.

بدنبال تهدیدهای دونالد ترامپ مبنی بر خروج امریکا از توافق جامع اتمی با ایران، کشورهای آلمان، فرانسه و بریتانیا، سه کشور اروپایی امضاکننده توافق اتمی با ایران، به رییس‌جمهوری آمریکا پیشنهاد دادند تا در قبال وضع تحریم‌های جدید علیه ایران، آمریکا از این توافق خارج نشود.

Related posts:

  1. مکرون خواهان مذاکرات موشکی مانند مذاکرات هسته ای با ایران شد
  2. درخواست مصر، اردن و سعودی از اوباما برای بمباران ایران
  3. اوباما تمدید قانون تحریم‌های ایران را تایید می‌کند
  4. ايران بعد از شکست احتمالی مذاکرات اتمی
  5. همکاری کره شمالی و ایران در آزمایش “بمب اورانیومی” ؟

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates