10.05.2018

لیبرمن: تقریبا همه مواضع ایران در سوریه را هدف قرار دادیم

دویچه‌وله: به گفته وزیر دفاع اسرائیل ارتش این کشور تقریبا تمامی مواضع و زیرساخت‌های نظامی ایران در سوریه را هدف قرار داده است. لیبرمن ابراز امیدواری کرد که به این ترتیب فصل تبادل آتش میان نیروهای ایران و اسرائیل پایان یافته باشد.

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، روز پنجشنبه (۱۰ مه / ۲۰ اردیبهشت) در جریان کنفرانسی امنیتی در نزدیکی تل آویو اعلام کرد که تقریبا تمامی تاسیسات و مواضع ایران در سوریه توسط ارتش اسرائیل هدف قرار گرفته است.

او افزود، امیدوار است که با این حساب فصل تبادل آتش و درگیری میان اسرائیل و ایران به پایان رسیده و پیام‌ها نیز درک شده باشد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از لیبرمن نوشت: «ما اجازه نخواهیم داد که ایران سوریه را به پایگاهی علیه اسرائیل بدل کند. این سیاستی کاملا روشن است که ما با آن مقابله خواهیم کرد. ما تقریبا تمامی زیرساخت‌های ایران در سوریه را هدف قرار داده‌ایم.»

بیشتر بخوانید: حمله اسرائیل به مواضع ایران در سوریه

وزیر دفاع اسرائیل در ادامه به ضرب‌المثلی اشاره کرد و گفت: «اگر بر سر ما باران ببارد، توفان نصیب آنها خواهد شد. امیدوارم که این فصل خاتمه یافته باشد و پیام‌ها را فهمیده باشند.»

پیش از آن نیز سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده بود که اسرائيل به “حملات موشکی نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از خاک سوریه به بلندی‌های جولان پاسخ داده است”.

بیشتر بخوانید: “رویارویی با ایران” موضوع گفت‌وگوی نتانیاهو با پوتین در مسکو

به گزارش خبرگزاری آلمان، این سخنگو از حملات شدید اسرائیل سخن گفت و با اشاره به نیروهای سپاه قدس تصریح کرد: «آنان امشب بهای سنگینی برای حمله خود پرداخت کردند و اگر باز هم به اسرائیل حمله کنند، بهای آن را نیز خواهند پرداخت.»

سخنگوی ارتش اسرائیل در همین رابطه از یکی از “بزرگ‌ترین حملات اسرائیل علیه مواضع ایران” سخن گفت و افزود که خساراتی سنگین به نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در سوریه وارد شده است.

طبق اظهارات این سخنگو تأسیسات سازمان مخفی، لجستیکی، انبارها و مواضع نظامی هدف قرار گرفته و خسارت دیده‌اند. او افزود، خودروی موشک‌اندازی که از طریق آن موشک‌ها به بلندی‌های جولان پرتاب شده بودند نیز هدف قرار گرفته و نابود شده است. این خودرو در ۳۰ تا ۴۰ کیلومتری دمشق مستقر بوده است.

بیشتر بخوانید: “حمله اسرائیل به سوریه” لحظاتی پس از خروج آمریکا از برجام

سخنگوی ارتش اسرائیل تصریح کرد که این کشور تمایلی به تشدید تنش ندارد، اما تلاش‌های دوباره برای حمله به اسرائیل واکنش‌های سنگینی به دنبال خواهد داشت. به گفته‌ی او اسرائیل پیش از حمله به سوریه روسیه را از انجام این عملیات باخبر ساخته است.

Related posts:

  1. اسرائیل: شلیک ۲۰ راکت به بلندی های جولان؛ «حملات موشکی به دمشق»
  2. انتشار تصاویر پایگاه های ایران در سوریه به وسیله اسراییل
  3. شکست داعش و خطر درگیری نظامی ایران و اسرائیل در سوریه؟
  4. افشاگری امشب در اورشلیم: رژیم ایران یک جنگ محدود موشکی علیه اسرائیل را آماده کرده است
  5. لیبرمن: حمله به تل‌آویو را با حمله به تهران تلافی می‌کنیم

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates