19.06.2018

دادستان کل ایران از تعقیب عامل انتشار خبر تجاوز به دختران ایرانشهر خبر داد

ارونیوز: دادستان کل کشور روز دوشنبه ۱۸ ژوئن/ ۲۸ خرداد با تکذیب خبر تجاوز به دختران ایرانشهر از تعقیب عامل انتشار این ادعا خبر داد.

محمد جعفر منتظری به خبرگزاری ایسنا گفت: «مطابق اعلام مقامات قضایی محلی و دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان و بررسی‌هایی که بنده به عمل آوردم موضوع به این ترتیبی که مطرح شده تکذیب می‌گردد.»

دادستان کل کشور با اشاره به شکایت تنها سه نفر از قربانیان اضافه کرد که باید دید موضوع در چه حدی و به چه کیفیتی بوده است.

منتظری تصریح کرد: «یک فرد از حضور در جمعی سواستفاده کرده یک خبر دروغین و جعلی را بدون بررسی صحت و سقم آن منتشر نموده و حیثیت و آبروی خانواده‌ها را مورد هجمه قرار داده است.»

بیشتر بخوانید: وزیر کشور خواستار انتشار گزارش از ماجرای تجاوز به دختران ایرانشهر شد

دادستان کل کشور به مراجع قضایی ذیربط دستور داد تا منشاء خبر شناسایی و تحت تعقیب قرار گیرد.

به گفته امام جمعه ایرانشهر یکی از افراد دخیل در این ماجرای دختران ایرانشهر دستگیر شده و به تجاوز به ۴۱ زن اعتراف کرده است.

ابراهیم حمیدی، رئیس دادگستری سیستان و بلوچستان این آمار را رد کرده و گفته باید درباره ادعای تجاوز تحقیق شود و پزشکی قانونی نظرش را اعلام کند.

طیبه سیاوشی از نمایندگان مجلس ایران به خبرگزاری ایرنا گفت :«بر اساس پیگیری های من از منابع غیررسمی، امام جمعه اعلام کرده این فرد از پایگاه قدرت و مالی برخوردار است.»

محمد بلوچ‌زهی از مدیران محلی در سیستان و بلوچستان در توییتر خود نوشته :«اکثر خانواده های قربانی تجاوز دختران خود را لکه ننگی می دانند بر دامان خویش. در مواردی مشابه برخی خانواده‌ها برای پاک کردن صورت مسئله اقدام به حذف فیزیکی قربانیان می‌کنند.»

مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی ، امام جمعه زاهدان در واکنش به این موضوع که ممکن است دخترانی که در ایرانشهر مورد تجاوز قرار گرفته‌اند به دلیل ترس از آبرو یا حاشیه‌های بعد از مطرح شدن این مساله پنهان‌کاری و از طرح شکایت امتناع کنند به خبرنگار ایلنا گفت: «این جنایت پیش آمده‌است و برای اینکه به این جنایت صحیح و درست رسیدگی شود، کسانی که مورد آزار و تجاوز قرار گرفته‌اند، باید حتما شکایت کنند و ترسی نداشته باشند.»

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates