20.06.2018

ماجرای «ویلای لواسان» سردار فیروزآبادی چیست؟


ایران اینترنشنال، به‌دنبال انتشار نامه‌ای ازسوی گروهی موسوم به «جنبش عدالت‌خواه دانشجویی» به دادستان تهران برای بازپس‌گیری یک ویلای ۱۰هزار متری از سرلشکر حسن فیروزآبادی، رییس سابق ستادکل نیروهای مسلح، این جنبش جزئیات تازه‌ای در رابطه با این موضوع منتشر کرد.

وب‌سایت «عدالت‌خواهی»، تارنمای اطلاع‌رسانی «جنبش عدالت‌خواه دانشجویی»، روز دوشنبه ۲۸ خردادماه، با انتشار مطلبی، اعلام کرده است که با اتمام مهلت پایان اردیبهشت ۹۷ برای بازپس‌گیری یک ویلای بزرگ در لواسان از سرلشکر فیروز‌آبادی و عدم همکاری نیروی انتظامی در اجرای حکم قضایی برای تخلیه و بازپس‌گیری آن، این جنبش جزئیات پرونده مطالبه بازپس‌گیری را در اختیار همگان قرار می‌دهد.
بر اساس این گزارش، جنبش عدالت‌خواه دانشجویی از سال ۹۶ پی‌گیری این پرونده را آغاز و پس‌از چندین نامه و نشست با «ستاد اجرایی فرمان امام»، نهاد اقتصادی وابسته به رهبر جمهوری اسلامی که مالکیت این ویلا را در اختیار دارد، هنوز به نتیجه دلخواه نرسیده است. این گروه اعلام کرده‌ است که ستاد مزبور گفته «رهبری سال ۹۲ حکم به تخلیه آن داده‌»، ولی باوجود «دو بار دستور تخلیه از محاکم قضایی»، نیروی انتظامی به‌عنوان ضابط قضایی، «تاکنون اقدام به اجرای این حکم و تخلیه ملک مذکور نکرده است».
مطالب بیشتر در سایت ایران اینترنشنال
جنبش عدالتخواه دانشجویی، یکشنبه ۲۷ خردادماه طی نامه‌ای از دادستان تهران خواست تا درخصوص تخلیه و بازپس‌گیری یک ویلای ۱۰هزار متری در شهر لواسان استان تهران که از سال ۱۳۷۲ در مصادره‌ حسن فیروزآبادی است، اقدام کند.

به نقل از نامه این گروه، فیروزآبادی با وجود «تذکرات و پی‌گیری‌های فراوان» تاکنون از تخلیه ویلای مزبور خودداری کرده است.
جنبش عدالت‌خواه دانشجویی خود را یک نهاد دانشجویی مستقل معرفی می‌کند که با رویکرد «انتقاد و مطالبه‌گری از مسؤولان و نهادها» در پی عدالت‌خواهی در ایران است. برخی ناظران می‌گویند که این جنبش با جریان اصول‌گرایی روابط نزدیکی دارد. این جنبش هم‌اکنون در چندین دانشگاه ازجمله دانشگاه تهران، فعالیت دارد.

خبرگزاری ایسنا هم نوشت: دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی گفت: نامه این جنبش به دادستان تهران درباره ویلای مصادره‌ای لواسان امروز منتشر خواهد شد.

محمدجواد معتمدی دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در ارتباط با نامه‌ای که این تشکل دانشجویی به تازگی در خصوص ویلای لواسان منتشر کرده است، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: گزارش این نامه‌ای که به دادستان تهران نوشته و در فضای مجازی منتشر شده است امروز رسانه‌ای خواهد شد. ما آذر ماه سال گذشته نامه‌ای به ستاد اجرایی که متصدی امر اموال مصادره‌ای است، نوشتیم و در این نامه نسبت به ویلای مصادره‌ای لواسان توضیحاتی دادیم.

وی ادامه داد: بعد از پیگیری‌های ستاد اجرایی و جلساتی که داشتیم، متوجه شدیم که سال ۹۲ هم در مورد تخلیه این ویلا دستوراتی صادر شده بود، که البته این موضوع نقل و قول است.

این فعال دانشجویی گفت: بعد از این نامه ما، برای بار دوم ستاد اجرایی پیگیر این موضوع می‌شود، مجدد اواخر آذر سال گذشته نامه پاراف می‌شود که این ملک تخلیه شود.

وی مدعی شد: سردار فیروزآبادی مهلتی خواستند که ملک را تخلیه کنند و این مهلت تا اردیبهشت ماه امسال بود اما از آن‌جایی که ملک تخلیه نشد ما نامه‌ای را به دادستان تهران به عنوان مدعی‌العموم نوشتیم تا این ملک را پس بگیرند. این ملک در لواسان تهران واقع شده و از سال ۷۲ یعنی حدود ۲۵ سال است که دست آقای فیروزآبادی است و در آن زندگی می‌کند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates