25.06.2018

“قطعی شدن” نمایش بازی ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی

دویچه‌وله: مدیر مجموعه ورزشی آزادی از قطعی شدن پخش مستقیم بازی ایران و پرتغال در این مجموعه خبر داد. معاون استاندار تهران چند ساعت بعد اعلام کرد که هنوز نیمی از مجوزهای لازم برای این کار صادر نشده است.

ناصر محمودی‌فرد، پیش از ظهر یک‌شنبه سوم تیرماه به خبرگزاری ایسنا گفت: «مجوز نمایش بازی ایران و پرتغال در ورزشگاه یک‌صد هزار نفری آزادی صادر شد و علاقه‌مندان به ورزش می‌توانند همراه اعضای خانواده خود این بازی را از روی سکوی تماشاگران مشاهده کنند.»

مدیر مجموعه ورزشی آزادی می‌گوید درهای ورزشگاه از ساعت هفت و نیم غروب دوشنبه روی علاقه‌مندان باز خواهد شد و فروش بلیت این مسابقه مانند بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و اسپانیا، اینترنتی و از طریق “سینما تیکت” خواهد بود.

ملی‌پوشان فوتبال ایران در سومین و آخرین بازی ار دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، مقابل تیم پرتغال قرار خواهند گرفت. این مسابقه ساعت ده و نیم شب به وقت ایران آغاز می‌شود.

در حالی که مدیر ورزشگاه آزادی از “قطعی شدن” نمایش بازی ایران و پرتغال خبر داده، محسن همدانی، معاون امنیتی استاندار تهران چند ساعت بعد اعلام کرد که هنوز نیمی از مجوزهای لازم برای انجام این کار صادر نشده است.

باشگاه خبرنگاران جوان از قول همدانی نوشت: «نیمی از مجوزهای پخش فوتبال در ورزشگاه آزادی صادر شده و نیمی دیگر از آن در حال اخذ است. استانداری تهران باید هماهنگی‌های خود را در این خصوص انجام دهد تا به صورت قطعی صدور مجوز را اعلام کنیم.»

معاون امنیتی استاندار تهران با ابراز خوشحالی از این که در جریان نمایش بازی ایران و اسپانیا مشکل خاصی پیش نیامده تاکید کرد که برای اعلام رسمی نمایش بازی فردا لازم است “برخی مسائل و هماهنگی‌های داخل سازمانی” با نیروی انتظامی، وزارت کشور و وزارت ورزش صورت گیرد.

افت و خیزهای حضور زنان در ورزشگاه

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور سوم تیرماه در جمع خبرنگاران تاکید کرد که فراهم سازی امکان حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها برای تماشای مسابقات ورزشی “با افت و خیزهایی” مواجه بوده ولی به نظر می‌رسد “موانع به تدریج رو به کاهش است”.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، تقی رستم‌وندی گفته است: «حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها دارای اقتضائات خاصی است که باید فراهم شود و تا زمانی که این مقتضیات فراهم نشود همواره چالش‌هایی پیش روی این موضوع است.»

آنچه چالش‌های “حضور خانواده‌ها” در ورزشگاه خوانده می‌شود، در اصل به محدودیت‌های اعمال شده بر زنان در جمهوری اسلامی بازمی‌گردد که آنها را از بسیاری از حقوق شهروندی از جمله تماشای مسابقات ورزشی محروم کرده است.

رئیس سازمان امور اجتماعی گفت: «امکانات و زیرساخت‌های لازم جهت حضور خانوادگی در ورزشگاه‌ها به درستی فراهم نشده و در این زمینه دچار مشکلاتی هستیم، اما وزارت ورزش و جوانان متولی این موضوع است و با هماهنگی دستگاه‌های انتظامی و امنیتی تلاش می‌کند این مشکل حل شود.»

موافقت وزارت کشور و استانداری

اظهارات عبدالعظیم رضایی، معاون فرمانداری تهران در مورد “مناسب‌سازی” زیرساخت‌های ورزشگاه آزادی، می‌تواند تائید سخنان مدیر این مجموعه درباره قطعی شدن نمایش بازی ایران و پرتغال تلقی شود.

رضایی ایجاد جایگاه ویژه خانوادگی، در نظر گرفتن مکانی مشخص برای افراد مجرد و اختصاص سرویس‌های بهداشتی خاص زنان را از جمله اقداماتی عنوان کرد که برای رفع “برخی دغدغه‌های دلسوزان” انجام شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گفته معاون فرمانداری پایتخت، مجموعه وزارت کشور و استانداری تهران “کاملا موافق حضور خانواده‌ها برای تماشای بازی در ورزشگاه آزادی” هستند و شرکت مترو نیز برای تسهیل رفت و آمد تماشاگران اعلام آمادگی کرده است.

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی خود در جام جهانی روسیه، تیم مراکش را با نتیجه یک بر صفر شکست داد و بازی دوم را با نتیجه مشابهی به ملی‌پوشان اسپانیا واگذار کرد.

Related posts:

  1. بازداشت ۸ دختر در دربی پایتخت
  2. باشگاه ملوان: دلیل انحلال تیم فوتبال دختران قابل بیان نیست
  3. گزارشي از حضور مخفیانه زناني كه سعي كرده‌اند وارد ورزشگاه ‌هاشوند
  4. «آزادی» یادت باشه، «زن» هم باید باشه
  5. صدها هزار زن سرپرست خانوار در ایران بدون کار، درآمد و بیمۀ تأمین اجتماعی

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates