13.08.2018

پرونده دیگری از دزدسالاران: انبار داروهای قاچاق متعلق به دختر نعمت‌زاده است؟

کیهان لندن: – سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی: اینکه این پرونده به یکی از افراد دولت مرتبط باشد در روند رسیدگی تأثیری ندارد.
- اسفندماه گذشته اعلام شد شبنم نعمت‌زاده دختر محمدرضا نعمت‌زاده 350میلیارد تومان به 3 شرکت دارویی کشور بدهکار است و شرکت شفادارو به عنوان یکی از طلبکاران از او شکایت کرده است.
- محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت نخست حسن روحانی و دخترش در فساد بزرگ واردات غیرقانونی اتومبیل نیز نقش داشته و پول‌های کلانی به جیب زده‌اند.

خبرگزاری مهر گزارش داده انبار احتکار دارویی که چند روز پیش در اطراف تهران کشف شد متعلق به دختر یکی از وزرای دولت یازدهم است. اظهار نظر سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی نشان می‌دهد به احتمال زیاد این داروهای قاچاق متعلق به شبنم نعمت‌زاده دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت دولت نخست حسن روحانی است.

سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی شنبه گذشته، ۱۳ امرداد، با اشاره به تشدید نظارت و بازرسی تعزیرات بر بازار، از کشف انبار بزرگ داروهای احتکار شده قاچاق در استان البرز به ارزش پنج میلیارد تومان خبر داد.

با وجود اینکه سیدیاسر رایگانی همزمان گفته بود «متخلف پرونده احتکار داروهای قاچاق، مجوز فعالیت در زمینه دارو ندارد» اما یکی از بزرگترین واردکنندگان دارو به کشور که بدهی بزرگی نیز به شرکت‌های دارویی دارد شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر صنعت دولت نخست حسن روحانی است و بسیاری بر این باورند این انبار دارو ممکن است متعلق به او باشد.

با گذشت یک هفته از انتشار خبر اولیه کشف انبار داروهای قاچاق، خبرگزاری مهر روز شنبه ۲۰ امرداد در گفتگو با سیدیاسر رایگانی این پرسش که آیا انبار داروهای احتکار شده که اخیراً کشف شده مربوط به یکی از افراد وابسته به دولت یازدهم است را با وی مطرح کرده است.

سیدیاسر رایگانی در پاسخ گفته است: «اینکه پرونده مزبور به یکی از افراد دولت وابستگی داشته باشد در روند رسیدگی تأثیری ندارد و انبار مکشوفه مربوط به هر کسی باشد رسیدگی می‌شود. بنابراین پرونده مزبور در دست رسیدگی است و به زودی هم حکم آن صادر می‌شود.»

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزوده است: «متاسفانه تعداد زیادی از این داروها تاریخ مصرف گذشته بوده است و خانمی که این انبار متعلق به وی بوده اجازه فعالیت در این حوزه را نداشته و تداخل صنفی صورت گرفته است.»

او همچنین توضیح داده است: «بخش زیادی از این داروها قابلیت استفاده ندارد و به همین نیت هم نگهداری شده بود تا دوباره به بازار عرضه شود که از توزیع آن جلوگیری کردیم.»

رایگانی همچنین تأکید کرده است که نسبت متهم این پرونده با مقامات تأثیری در روند رسیدگی به پرونده ندارد.

با توجه به پاسخ‌های سیدیاسر رایگانی به خبرنگار خبرگزاری مهر و با توجه به خبرهای پراکنده‌ای که در این رابطه در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است به احتمال زیاد انبار داروهای کشف شده متعلق به شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق کابینه روحانی است.

شبنم نعمت‌زاده که یکی از آقازاده‌های رانتخوار جمهوری اسلامی به شمار می‌رود مالک و سهامدار چند شرکت وارداتی از جمله شرکت پخش رسا است. اسفند ۹۶ گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد شرکت پخش رسا ۳۵۰میلیارد تومان به ۳ شرکت دارویی کشور بدهکار است که از این رقم مبلغ ۶۰میلیارد تومان بدهی به سرمایه‌گذاری شفا دارو بود.

عباس نعیمی هفتم اسفندماه ۹۶ به نمایندگی از مجموعه سهامداران شفادارو در جلسه معارفه سرمایه‌گذاری این شرکت برای ورود به بازار بورس درباره بدهی شبنم نعمت‌زاده و شکایت از وی در دادسرا گفته بود: «شرکت‌های داروسازی موظف به ارائه داروها به شرکت‌های پخشی هستند که دارای پروانه از وزارت بهداشت باشند که پخش رسا هم در این زمره است. این مشکل فقط مربوط به شفادارو نیست و خوشبختانه کمترین مقدار از کل مطالبات ۳۵۰میلیارد تومانی از این شرکت، به شفادارو تعلق دارد. با بخشنامه شفادارو به زیرمجموعه‌ها مبنی بر الزام دریافت وثایق لازم از شرکت‌های پخش، این وثایق ملکی و چک شخصی از شبنم نعمت‌زاده گرفته و در مسیر دادگاه و پیگیری مطالبات است.»

از سوی دیگر ماه گذشته با افشا شدن تخلف اقتصادی در ثبت غیرقانونی واردات اتومبیل در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و واردات هزاران دستگاه اتومبیل از سوی مافیای وابسته به حکومت قوه قضاییه وارد عمل شد تا این پرونده را پیگیری کند. به تازگی مشخص شده است محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت نخست حسن روحانی و دخترش نیز در این فساد بزرگ اقتصادی نقش داشته و منافعی کسب کرده‌اند.

محمدرضا نعمت‌زاده، از نزدیکان حسن روحانی و وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت یازدهم، از جمله ثروتمندان ایران است که بخش بزرگی از ثروت خود را با تکیه به رانت و دور زدن قوانین کشور به‌ دست آورده است؛ در این میان دختران او زینب و شبنم نیز از رانت پدر بی‌بهره نبوده و ثروت کلانی به جیب زده‌اند.

Related posts:

  1. کشف انبار دارو متعلق به دختر نعمت زاده صحت دارد؟
  2. وزیر دفاع و سفره ۱۵میلیارد دلاری پتروشیمی
  3. ثروت افسانه‌ای نعمت‌زاده وزیر صنعت و خانواده وی که ۲۵۰ شرکت تجاری دارند منتشر کرده است.
  4. کسب و کار وزیر صنعت و شرکا
  5. چهره تازه فساد در سیاست ایران، شائبه فساد در ۶۳حساب بانکی قوه قضاییه که به نام رئيس قوه قضاییه بود، از سال ۹۵ مطرح شد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates