26.11.2018

صادق لاریجانی: اعتراضات کارگری، ابزار برای دشمن است

رادیوفرانسه: صادق آملی لاریجانی، رییس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، همزمان با تاکید بر لزوم حل مشکلات معیشتی و صنفی کارگران با همکاری تمامی قوا، تصریح کرد: دشمن در پی سوءاستفاده از برخی مطالبات است و کارگران نباید اجازه دهند که مطالباتشان، بستر و بهانه‌ای برای استفاده ابزاری دشمنان و ایجاد بی‌نظمی در کشور شود.

صادق آملی لاریجانی، روز دوشنبه ۲۶ نوامبر/ ۵ آذر، در نشست مسئولان عالی قضایی، با بیان اینکه موضوع اقتصاد و معیشت، محور اصلی نفوذ دشمن و ضربات او است، گفت: هنوز تا حل مشکلات فاصله داریم (…) امروز قشر کارگر تحت فشارهای معیشتی بسیار زیادی است (…) یک‌باره قیمت ارزاق و اجناس بالا رفته است و ما باید به حل مشکلات آنها توجه داشته باشیم.

رییس قوه قضائیه ایران با طرح این پرسش که زمانی که ماه‌ها حقوق کارگران به تعویق می‌افتد، آنها چگونه زندگی کنند؟، “دشمنان” را به سوء استفاده از خلاءها و کاستی‌ها متهم کرده و تهدید کرد: باید با کسانی که بخواهند از کارگران، در مسیر رسیدن به مطالباتشان بهره‌برداری ابزاری کنند و با ورود افراد بیگانه از محیط کارگری، به بهانه مطالبات کارگران نظم کشور را بر هم بزنند، برخورد شود.

صادق آملی لاریجانی، در ادامه، از اعتراضات کارگری بعنوان “ابزار دشمن” نام برده و مدعی شد: برخی در صدد بهره‌گیری از این ابزار هستند.

این مقام ارشد قوه قضائیه خطاب به دولت تاکید کرد: دولت باید مسئله معیشت کارگران را مد نظر داشته باشد و فورا رسیدگی کند.

Related posts:

  1. کارگران هفت‌تپه برای آزادی بازداشت‌شدگان بست نشستند
  2. بازداشت چهار نفر در چهاردهمین روز اعتراض کارگران هفت‌تپه
  3. روش تازه اطلاعات سپاه؛ بستری اجباری یک فعال صنفی معلمان
  4. صدور احکام یکسال زندان و ۷۴ ضربه شلاق برای ۱۵کارگر معترض هپکو اراک
  5. گزارشی از روز نخست تحصن سراسری معلمان در اعتراض به مشکلات صنفی

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates