30.11.2018

خبرهای ضد و نقیض درباره وضعیت جسمی اسماعیل بخشی


رادیوفردا: در حالی که مقام‌های دولتی و قضایی خبر «شکنجه» و «انتقال به بیمارستان» اسماعیل بخشی، از نمایندگان کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، را تکذیب کرده‌اند برخی تشکل‌های کارگری خبرهای مربوط به «ضرب و شتم» و «بستری شدن» او را «موثق» دانسته‌اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه در بیانیه‌ای که شامگاه پنج‌شنبه منتشر شد نوشت: بر پایه «اخبار موثق دریافتی» اسماعیل بخشی «در یک بیمارستان امنیتی در اهواز بستری بوده» اما «به جای تبدیل قرار بازداشت و صدور دستور آزادی، او را دوباره به محل بازداشت منتقل کرده‌اند».

در این بیانیه که از سوی سندیکای کارگران هفت‌تپه نیز بازنشر شد، همچنین به «آزار و اذیت روحی و ضرب و شتم جسمی» اسماعیل بخشی برای پذیرفتن «اتهام‌های واهی» اشاره شده است.

پیش‌تر غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، و صادق جعفری چگینی، رئیس دادگستری شوش، با تکذیب گزارش‌ها درباره «شکنجه» یا «بستری شدن» اسماعیل بخشی، از «صحت جسمی» او خبر داده بودند.

آقای بخشی یکشنبه هفته گذشته به دست مأموران امنیتی در شهرستان شوش بازداشت شد و مقام‌های قضایی تاکنون درباره دلایل بازداشت او توضیحی نداده‌اند.

برچسب‌ها: , , , , , , , , , ,
در بخش: اجتماعی, اعتراضات, اعتصاب, اقتصادی, امنیتی, حقوق بشر, سیاسی | توسط: خُسن آقا | بازگشت به وبلاگ خُسن آقا

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates