10.12.2018

حکم اعدام “حمید باقری درمنی”، متهم به فساد اقتصادی تأیید شد

رادیوفرانسه: سخنگوی قوه قضاییه، روز یکشنبه ١٨ آذر/ ‌‌۹ دسامبر ٢٠۱٨ ،حکم اعدام برای “حمید باقری درمنی” را به اتهام اختلاس و کلاهبرداری، تأیید کرد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، روز یکشنبه ١٨ آذر/ ٩ دسامبر، با اعلام اسامی برخی از متهمان به فساد اقتصادی در ایران و احکام قضائی صادر شده برای آنان، از تأیید حکم اعدام برای “حمید باقری درمنی” در دیوان عالی کشور خبر داد. پیشتر حکم اعدام این متهم در دادگاه بدوی به اتهام «ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری» صادر شده بود.

خبرگزاری “میزان” وابسته به قوه قضائیه، درباره “حمید باقری درمنی” نوشته که او ٤٩ سال دارد و «با ایجاد شبکه‌هایی بیش از ۳۲۲ میلیون کیلوگرم قیر از شرکت “نفت جی”، همچنین مبالغی از شرکت بیمه ایران و نیز بیش از ۴۱ میلیارد تومان از بانک ملی ایران کلاهبرداری کرده است».
همچنین «مشارکت در کلاهبرداری از بانک گردشگری، از شرکت صرافی اقتصاد نوین از شرکت سامان مجد و توهین به کارمند دولت و پرداخت رشوه» از جمله اتهامات این فرد است.

محسنی اژه‌ای همچنین در نشست خبری روز یکشنبه، اسامی تعداد دیگری از کسانی را که متهم به «فساد مالی» شده‌اند اعلام و احکام آنان را قرائت کرد.
تقریبا تمام این متهمان به چندین سال زندان‌ محکوم شده‌اند از جمله “ابوالفضل میرعلی” رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج که به ۱۵ سال حبس محکوم شده و تمام اموال وی نیز توقیف شده است.
همچنین “میامحمد آخوندزاده” تبعه افغانستان، به اتهام «اخلال در نظام پولی کشور از طریق حواله‌های ارزی» به ۲۰ سال حبس و اخراج از کشور محکوم شده است.

کمتر از یک ماه پیش، “وحید مظلومین” که رسانه‌های ایران از او به عنوان “سلطان سکه” نام بردند، به همراه “محمداسماعیل قاسمی”، به اتهام فساد مالی و اخلال در نظام ارزی و پولی ایران اعدام شدند.
روند سریع دادرسی به پرونده این ۲ نفر و همچنین اعدام آنان واکنش‌های مختلفی را به دنبال داشت و قوه قضائیه ایران را مجبور به پاسخگویی در این زمینه کرد.

Related posts:

  1. گزارش میدانی: کارگران پایتخت ناهار چه می‌خورند؟ نانِ خالی، قوُتِ غالب…
  2. خودسوزی یک کارگر در آبادان به دلیل «مشکلات معیشتی»
  3. رییس کمیتۀ امداد : پول های زکات را به فقرا نداده‌ایم
  4. نرخ برخی نان‌ها ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد گران شده نه ۳۰ درصد
  5. موج تازه بیکاری جوانان و بحران بیکاری تحصیل‌کردگان

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates