13.02.2019

در حمله انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان «دستکم ۳۰ نفر» کشته شدند

رادیو فردا: گزارش ها حاکی است که در انفجار در کنار اتوبوس حامل کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان دست‌کم ۳۰ نفر از سرنشینان این اتوبوس کشته شده‌اند.

قرارگاه قدس سپاه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت»، جمعی کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

قرارگاه قدس میگوید، سرنشینان این اتوبوس نیروهایی بودند که پس از اتمام ماموریت مرزبانی از منطقه در جاده خاش- زاهدان هدف حمله انتحاری قرار گرفتند.

ابتدا خبرگزاری ایرنا به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که دستکم ۲۰ نفر از سرنشینان این اتوبوس کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

این در حالی است خبرگزاری فارس نیز می‌گوید، این انفجار دستکم ۳۰ کشته و ۱۰ مجروح برجای گذاشته است.

در همین حال برخی گزارش‌های تایید نشده حاکی است که گروه جیش العدل در بیانیه ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و اعلام کرده است تمام ۴۰ سرنشین این اتوبوس کشته شده‌اند.

گروه جیش العدل که تاکنون بارها با نیروهای سپاه و مربانان ایران در استان سیستان و بلوچستان درگیر شده است، تعدادی از آنها را گروگان گرفته یا به قتل رسانده است، خود را مدافع «اهل سنت» در این استان می‌داند.

این در حالی است که مقام‌های ایران این گروه را «تروریستی» و وابسته به کشورهای خارجی معرفی می‌کنند.

این خبر به مرور تکمیل می‌شود

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates