15.04.2019

هدف اصلی از حضور نیروهای حشد الشعبی در ایران چیست؟ گفتگو با علی کشتگر

رادیوفرانسه: حضور نیروهای حشد الشعبی در ایران با عنوان کمک به مناطق سیل زده استان خوزستان با انتقادهای بسیاری در شبکه های اجتماعی و از سوی گروههای مخالف حکومت اسلامی روبرو شده است. بر اساس قوانین جمهوری اسلامی، حضور هر نیروی خارجی در ایران باید با تصویب قوه مقننه و تأیید آن از سوی دیگر نهادها و مقامات مندرج در قانون اساسی باشد. نیروهای عراقی حشدالشعبی با چه مجوزی وارد خاک ایران شده اند؟ علی کشتگر، فعال سیاسی مقیم فرانسه می گوید: “مگر جمهوری سامی به قوانین احترام می گذارد. نظام اسلامی، نیروهای حشدالشعبی را نیروهای خودی می دانند که نیاز به مجوزی برای ورود به خاک کشور ندارند… آنها علیرغم بخش بزرگی از مردم ایران، به عنوان امت اسلامی محسوب شده و مورد اطمینان کامل رژم اسلامی هستند. ”

مقتدی صدر از رهبران گروه های سیاسی شیعه عراق هم از حضور این نیروها در ایران انتقاد کرده و گفته در حالی که مناطق سیل زده در جنوب عراق به کمک های زیادی نیاز دارند، اولویت باید کمک به مناطق آسیب دیده عراق باشد.

برخی این شائبه را مطرح می کنند که با ورود نیروهای حشدالشعبی به بهانه کمک رسانی به سیل زدگان، نظام اسلامی در حال آزمایش ورود نیروهای شبه نظامی خارجی وابسته به خود است تا در هنگام مقتضی و در صورت لزوم در آینده به کمک ماشین سرکوب نظام بیایند.

هدف اصلی از حضور نیروهای حشد الشعبی در ایران چیست؟ آیا آنان واقعاً برای کمک به مناطق سیل زده به ایران آمده اند؟

برای شنیدن گفتگوی ما با علی کشتگر در باره این موضوع بر روی فایل صوتی بالا کلیک نمائید.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates