20.04.2019

وزیراطلاعات: به سازمان‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل ضربه زدیم

دویچه‌وله: وزیر اطلاعا ت ایران ضمن اشاره به برخورد شدید با گروه‌های “ضد انقلاب” ادعا کرد که این نهاد امنیتی” صدها تلاش سرویس‌های بیگانه برای جذب جاسوس” را خنثی کرده است. به گفته او، این اقدامات “مایه بهت و حیرت” خیلی‌ها شده است.

محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران روز جمعه، ۳۰ فروردین (۱۹ آوریل) محمود علوی در نماز جمعه تهران ادعا کرد که وزارتخانه زیر نظر او در مبارزه علیه فعالیت سرویس‌های امنیتی ایالات متحده، اسرائیل و بریتانیا موفقیت چشمگیری داشته است. به گفته او، این نهاد امنیتی جمهوری اسلامی ۲۹۰ جاسوس سرویس اطلاعاتی مرکزی آمریکا (سی آی ای) را در کشورهای مختلف از جمله ایران شناسایی کرده است.

وزیر اطلاعات ایران در ادامه سخنانش گفت: «اقدامات ما در شناسایی عوامل سی آی ای موجب به‌هم‌ریختگی در این سرویس شد، به گونه‌ای که در آمریکا کمیته شکست تشکیل دادند و رئیس سی آی ای ضربه وارده از سوی ایران به سرویس اطلاعاتی آمریکا را تأیید کرد.»

علوی در باره اینکه رئیس سی آی ای چه زمانی و کجا به این “شکست” اعتراف کرده، توضیحاتی ارائه نکرد اما وعده داد که “در آینده نزدیک جزئیات این مصاف” را در اختیار عموم قرار دهد.

وزیر اطلاعات ایران همچنین مدعی شد که جمهوری اسلامی “ضربه مشابهی” به سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا (اس ‌آی ‌اس که با نام قدیمی ام‌آی۶ هم شناخته می‌شود) زده است. او در این باره نیز وعده داد که در آینده اطلاعات بیشتری “به استحضار مردم” برساند.

بر اساس ادعاهای علوی، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی به حدی “سلطه اطلاعاتی” خود را در اسراسيل گسترش داده است که “صدای آنها درآمد”.

ضربه به صدها گروه ایرانی و “تکفیری”

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «در یک سال گذشته با ۱۱۴ تیم تکفیری (گروه‌های اسلامی تندرو)، ۱۱۶ تیم مرتبط با منافقین (سازمان مجاهدین خلق ایران)، ۴۴ تیم ضد انقلابی(مخالفان سیاسی جمهوری اسلامی)، ۳۸۰ تیم قاچاق مواد مخدر برخورد شده و عملیات ۱۸۸ تیم عملیاتی خنثی شده است.»

به گفته محمود علوی، وزارتخانه تحت ریاست او علاوه براین «صدها تلاش سرویس‌های بیگانه برای جذب افراد به عنوان جاسوس شناسایی و خنثی شده و ده‌ها جاسوس که جذب سرویس‌ها و دستگاهای اطلاعاتی بیگانه شده بودند در مراکز حساس کشور شناسایی و به قوه قضائیه معرفی شده‌اند»

علوی تاکید کرد: «گزارش این شناسایی مایه بهت و حیرت همه کسانی شد که در جریان عملکرد وزارت اطلاعات قرار گرفتند و این کار، سرویس‌های بیگانه را دچار سرگیجگی کرد.»

“فرق اسلام و دموکراسی”

وزیر اطلاعات در ادامه ضمن تمجید از فعالیت‌های کارمندان وزارت اطلاعات به تفاوت میان سیستم‌های حکومتی دموکراتیک و اسلامی پرداخت و گفت: «دموکراسی حکومت را مردم بر مردم و اسلام حکومت را حکومتِ بندگان صالح برای مردم می‌داند.»

علوی در ادامه سخنرانی‌اش درباره تحریم‌های آمریکا و اثرات آن بر اقتصاد و معیشت مردم نیز اشاره کرد و گفت: «امروز تحریم‌های آمریکا عملا تاثیر خود را به برکت مقاومت شما مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری، از دست داده است. برخی از مقامات کشورهای همسایه گفته‌اند فکر نمی‌کردیم ایران آنقدر قوی باشد و بتواند در برابر فشار تحریمی آمریکا مقاومت کند.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

بنابر گزارش‌های رسانه‌های ایران تحریم‌های آمریکا فشار سنگینی بر اقتصاد ایران وارد آورده است. در هفته‌های اخیر صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز رسید. هم‌چنین کاهش روزافزون ارزش ریال در برابر ارزها‌ی خارجی، تورم بیش از حد و افزایش قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم از تاثیرات تحریم‌های آمریکاست.

یک ماه پیش خبرگزاری “ایسنا” درباره درباره افزایش قیمت کالاهای مصرفی مردم گزارش داد: «با وجود آن‌که دولت حجم زیادی ارز ۴۲۰۰ تومانی را به بخش دام و طیور از نهاده‌های تولید تا خرید و واردات گوشت و دام زنده اختصاص داده است، قیمت گوشت قرمز و گوشت مرغ کنترل نشده و هر روز شاهد افزایش قیمت این محصولات در بازار هم هستیم.»

این خبرگزاری به نقل از یک قصاب نوشت: «امروز آنقدر اوضاع وخیم شده که برخلاف روزهای پایانی اسفند پارسال نه تنها توان خرید گوشت قرمز به اندازه کافی را نداریم، بلکه کسی نمی‌تواند آن را به اندازه دلخواه برای خود و خانواده‌اش خریداری کند.»

Related posts:

  1. یک عکس مسئله‌دار در راهپیمایی 13 آبان
  2. نماینده ولی‌فقیه در سپاه: آمریکا با برقراری تعامل درصدد براندازی نظام است
  3. پیام‌ محرمانه آیت‌الله خمینی به دولت کندی
  4. مهدی طائب٬ رئیس قرارگاه «عمار»: خواست رهبر مقاومت مردم مقابل تحریم‌هاست
  5. سعید قاسمی یکی از فرماندهان حزب‌الله: قدم‌ زدن‌ها با آمریکا باعث سقوط بازرگان شد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates