23.04.2019

نماینده مجلس ایران: مردم با افزایش قیمت مواد غذایی باید از خرید خود کم کنند

بی‌بی‌سی: علاالدین بروجردی سال هاست که از نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و مدتی طولانی رئیس کمیسیون امنیت ملی بوده است
علاالدین بروجردی سال هاست که از نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و مدتی طولانی رئیس کمیسیون امنیت ملی بوده است

علاالدین بروجردی، نماینده مجلس شورای اسلامی از مردم خواسته تا در برابر افزایش قیمت ها، از حجم خرید خود کم کنند.

آقای بروجردی به خبرگزاری خانه ملت وابسته به مجلس ایران گفته ” اگرچه مردم از افزایش قیمت‌ها ناراضی هستند و اعتراض می‌کنند اما حجم خریدها نیز در این مدت بیشتر شده است”.

او گفته است که افزایش قیمت مواد غذایی به “مشکل همیشگی کشور” بدل شده است.

بنابر اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم در گروه کالا و خدمات مصرفی در فروردین ماه امسال نسبت به همین ماه در سال گذشته (۱۳۹۷) نزدیک به ۴۵ درصد رسیده است. گوشت قرمز و ماهی، میوه و سبزیجات در این مدت دارای بیشترین تغییر قیمت بوده‌اند. به طور مثال قیمت هرکیلو گوشت گوسفند از حدود ۵۰ هزار تومان در فروردین سال گذشته به بالای صد هزار تومان رسیده است.

آقای بروجردی درباره افزایش کم سابقه قیمت مواد غذایی در ایران گفته “اگرچه مردم از افزایش قیمت‌ها ناراضی هستند و اعتراض می‌کنند اما حجم خریدها نیز در این مدت بیشتر شده، ممکن است مردم در برابر خرید مدتی مقاومت کنند اما پس از چند روز مجددا به سمت بازارها روانه می‌شوند”.

تشدید افزایش قیمت کالاها از سال پیش، سبد معیشتی بسیاری از خانوارهای ایرانی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است. مقام‌های دولتی این وضعیت را ناشی از بازگشت تحریم های آمریکا و سواستفاده برخی ها از وضعیت کشور از جمله “صادرات بی رویه” عنوان می کنند.

در واکنش به افزایش شدید قیمت مواد خوراکی و در پیش بودن ماه رمضان، آقای بروجردی گفته “اگر مردم خرید نکنند قیمت بسیاری از کالاها ارزان می‌شود” و از شهروندان خواسته “در برابر افزایش قیمت‌ها مقاومت کنند”.

علاالدین بروجردی از اعضای کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی است اما سال گذشته از ریاست این کمیسیون کنار رفت.

جواد کریمی قدوسی از دیگر اعضای این کمیسیون پیشتر گفته بود که آقای بروجردی یکی از متهمان پرونده فساد مالی ۲۸۰۰ میلیارد تومانی است و کیفرخواست آن صادر شده و “باید بازداشت شود”. آقای بروجردی اظهارات جواد کریمی قدوسی را رد کرده و گفته بود “دروغگویی شایسته یک نماینده مجلس نظام اسلامی و حتی یک فرد مسلمان عادی نیست”.

قوه قضائیه ایران گزارشی درباره این پرونده و وضعیت آقای بروجردی منتشر نکرده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates