01.05.2019

ماجرای ویدیوی جدیدی که شهرزاد میرقلی خان از رییس قبلی صداوسیما منتشر کرد

ایران وایر: «شهرزاد میرقلی خان»، بازرس ویژه رییس صداوسیما در زمان ریاست «محمد سرافراز» هفته پیش فیلمی از خود و سرافراز را در خارج از کشور منتشر کرده و در آن اطلاعاتی را نشان می‏دهد که رییس سابقش برایش برده است.
محمد سرافراز پس از واکنش‎های بسیار نسبت به این ویدیو، به ایلنا گفته است: «اسنادی که دو هفته پیش تحویل خانم میرقلی خان دادم، مربوط به پنج سال زندان و مکاتبات ایشان با دادگاه‌های امریکا به اتهام تلاش برای خرید دوربین‌های دید درشب است.»

شهرزاد میرقلی‌خان ۱۲ سال پیش به اتهام تلاش برای ارسال تجهیزات نظامی به ایران، در امریکا بازداشت و محکوم شد. او پنج سال در این کشور زندانی بود اما پس از آزادی، مدیر روابط عمومی «پرس تی‌وی» شد که محمد سرفراز ریاست آن را برعهده داشت. میرقلی‌خان پس از آن که سرافراز به ریاست صداوسیما رسید، بازرس ویژه او در سازمان شد.
سرافراز گفته است:«درسال ۱۳۹۴، پیش از آن که اتهام جاسوسی به ایشان وارد کنند، خودروی خانم میرقلی خان مورد سرقت قرارگرفت و فقط لپ تاپ و چمدان اسناد زندان که در صندوق عقب خودرو قرار داشت، ربوده شد. قاعدتاً تصور می‌کردند به این ترتیب سندی برای اثبات زندان رفتن در امریکا ندارد.»
او توضیح داده است: «توجیه آن ها برای اتهام جاسوسی به خانم میرقلی خان این بود که پنج سال در زندان‌های امریکا به سرنبرده است.»

میرقلی خان در زمستان سال ۱۳۹۴ در حالی که بازرس ویژه رییس صداوسیما بود، از کشور رفت و پس از چند ماه، در اردیبهشت ۱۳۹۵، آیت‌الله «علی خامنه‌ای» با استعفای محمد سرفراز از ریاست سازمان موافقت کرد. سرافراز گفته بود بازداشت میرقلی خان از سوی یک دستگاه امنیتی به اتهام «جاسوسی»، «داشتن رابطه نامشروع» و «اختلاس» باعث نارضایتی و استعفای او شده است.
او حالا گفته است: «سرمنشأ شایعات اخیر همان کسانی هستند که اتهام ساختگی جاسوسی را به این خانم وارد کردند وهیچ مدرکی برای ادعای خود نتوانستند ارایه کنند.»
در ویدیویی که هفته پیش منتشر شده، شبنم میرقلی خان در فرودگاهی منتظر است که سرافراز می‌رسد و با هم سلام و علیک می‌کنند. در ادامه این ویدیو که در حال ورود به آسانسور گرفته شده است، میرقلی خان در حالی که چند پرونده در دست دارد، بدون توضیح شفاف درباره‌ آن‎ها وارد آسانسور می‌شود و به نظر می‌رسد که فیلم‎بردار این صحنه، خود سرافراز است.

میرقلی خان در ویدیوی دیگری «مجتبی خامنه‌ای»، فرزند رهبر جمهوری اسلامی و «حسین طائب»، رییس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران را خطاب قرار داده و آن‎ها را به پرونده‎سازی متهم کرده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates