11.05.2019

آمریکا درباره احتمال حمله ایران به کشتی‌های تجاری هشدار داد

دویچه‌وله: اداره امور دریایی آمریکا از احتمال حمله ایران و یا گروه‌های نیابتی آن به کشتی‌های تجاری یا تانکرهای نفتی در آب‌های خاورمیانه هشدار داده و از آنها خواسته است قبل از حرکت به سوی تنگه هرمز به ناوگان پنجم آمریکا خبر دهند.

به گزارش رویترز اداره امور دریایی آمریکا روز پنج‌شنبه ۱۹ اردیبهشت (۹ مه) در بیانیه‌ای خبر داده است که از اوایل ماه مه احتمال این که ایران یا گروه‌های نیابتی آن در آب‌های خاورمیانه علیه آمریکا و شرکای آن وارد عمل شوند افزایش یافته است.

در این خبر به تهدید ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز اشاره شده و به نقل از بیانیه اداره امور دریایی آمریکا آمده است: «ایران یا نیروهای نیابتی آن احتمال دارد کشتی‌های تجاری، منجمله تانکرهای نفتکش، زیرساخت‌های نفتی یا کشتی‌های نظامی ایالات متحده را در دریای سرخ، تنگه باب المندب یا خلیج فارس، هدف قرار دهند.»

دریاسالار جیم مالوی گفته است به کشتی‌هایی که با پرچم آمریکا حرکت می‌کنند توصیه شده است که حداقل دو روز پیش از عبور از تنگه هرمز حرکت خود را به ناوگان پنجم آمریکا که مسئول حفاظت از حمل و نقل تجاری در منطقه است، خبر دهند.

مقام‌های آمریکایی پیشتر از داشتن اطلاعاتی مبنی بر تهدیدهای جدید از سوی ایران خبر داده بودند. جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید پنج روز پیش گفته بود که گسیل ناو آبراهام لینکلن و بمب‌افکن‌های بی- ۵۲ به خلیج فارس پیامی «روشن و عاری از سوءتفاهم» به ایران است.

دولت آمریکا در هفته‌ها و روزهای اخیر فشار بر ایران را به شدت افزایش داده است. این فشارها از یک سال پیش و با خروج ایالات متحده از برجام همراه با تحریم‌های گسترده آغاز شد. تنگناهای اقتصادی که آمریکا برای ایران ایجاد کرده حالا با تهدید نظامی توام شده است. امری که موجب نگرانی دیگر متحدان آمریکا، از جمله کشورهای اروپایی است

Related posts:

  1. سی‌ان‌ان: جابه‌جایی موشک‌های ایران در خلیج فارس از دلایل اعزام ناو آمریکایی است
  2. حمله ایران به نیروهای آمریکایی در تنگه باب المندب و خلیج فارس؟
  3. آیا آمریکا برای جنگ با ایران آماده است؟
  4. کاخ سفید ادعای آمادگی ارتش آمریکا برای حمله به ایران را رد کرد
  5. حمله حوثی‌ها به کشتی سعودی؛ عربستان صدور نفت از دریای سرخ را متوقف کرد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates