27.06.2019

تهدید و ارعاب یکی از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای رهبر

ایران وایر: «محمدحسین سپهری»، یکی از امضاکنندگان نامه درخواست استعفای رهبر جمهوری اسلامی و تغییر «قانون اساسی»، از تهدیدهای خانواده خود در چهارشبانه روز گذشته خبر داد.

این معلم مشهدی با ارسال فایل تصویری به «ایران‎وایر» از چهره فردی که در ساعات مختلف شبانه روز با مراجعه به منزل او، قصد آزار و تهدیدش را داشته است، می‌گوید: «در تمام دفعات مراجعه این فرد به در منزل شخصی‌ ما، با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و تقاضای اعزام نیرو برای برخورد با او کرده‎ایم اما حتی یک بار هم توجهی به این مساله نکرده‌اند.»

نیمه شب گذشته محمدحسین سپهری بعد از زنگ زدن دوباره این فرد، با خودرو از پارکینگ خارج شده و از داخل خودرو از فرد تهدیدکننده تصویر گرفته است.

به گفته سپهری و خانواده‌اش که شاهد این اتفاقات بوده‌اند، این فرد با چاقو قصد حمله به او را داشته اما بعد از آگاهی از فیلم‎برداری از چهره‌اش، محل را ترک کرده است: «چهار شبانه روز است که به صورت ۲۴ ساعته، فردی با ایحاد مزاحمت برای من و خانواده با زدن زنگ منزل مسکونی ما، بدون اعلام درخواست خود، تقاضای مواجهه حضوری با من را دارد. رفتار او که در ساعات مختلف شبانه روز اتفاق افتاده، باعث ایجاد رعب و وحشت در همسر و فرزندانم شده است.»

این معلم ساکن مشهد در توضیح ماجرا می‌افزاید: «دو شب قبل همسرم حوالی ساعت سه نیمه شب با شنیدن صدای زنگ منزل مرا بیدار کرد. من بدون روشن کردن لامپ، با موبایلم روی بالکن رفتم تا ضمن صحبت با آن فرد، از او فیلم بگیرم.اما او خودش را پنهان و از صحبت خودداری کرد. شب گذشته همسرم حدود ساعت ۱۰ شب با من تماس گرفت و گفت آن فرد دوباره به در خانه رفته است. خودم را در کم‎تر از ۱۵ دقیقه به منزل رساندم. همسرم گفت با پلیس تماس گرفته است. پلیس آمد و تنها گزارشی تهیه کرد و رفت. به همسرم گفتم این آدم دوباره برخواهد گشت. این بار وقتی مراجعه کرد، شما با پلیس تماس بگیر و من با خودرو از داخل پارکینگ با شیشه بالا بیرون می‎روم تا با رعایت جوانب احتیاط، با او مواجه شده و از چهره‎اش فیلم‎برداری کنم.»

به گفته محمدحسین سپهری، با مراجعه مجدد این فرد و پس از شنیدن زنگ در منزل، سپهری سعی می‎کند از این فرد فیلم بگیرد: «وقتی از پارکینگ بیرون رفتم و مشغول فیلم‌برداری از او شدم، پسرم از بالکن فرد را می‌بیند که چاقویی در پشت خود پنهان کرده است و دور ماشین می‌چرخد. همسرم در تماس با پلیس این مساله را عنوان و درخواست کمک کرده بود. پلیس ۱۱۰ گفته بود همین الان اعزام نیرو می‎کند. اما متاسفانه با وجود انتظار یک ساعته ما برای حضور پلیس، هیچ کس مراجعه نکرد. دوباره تماس گرفتیم و مساله را مطرح و اعتراض کردیم، گفتند منتظر باشید. اما در ساعت‌های بعد هم کسی از نیروی انتظامی نیامد.»

این فعال فرهنگی که سابقه احضار و بازجویی در هیات تخلفات اداری آموزش و پرورش و دادگاه انقلاب شهر مشهد را نیز دارد، در ادامه با اظهار تاسف برای عدم تامین امنیت شهروندان توسط نهادهای امنیتی، اضافه می‌کند: «من به این نتیجه رسیدم که این فرد اجیر شده است تا ضمن ایجاد حس ناامنی و آزار و اذیت برای من و خانواده‌ام، با راه‌اندازی درگیری فیزیکی، مرا بکشد یا آسیبی جدی وارد کند. با اطمینان می‎گویم که این فرد برای من کاملا غریبه بود و هیچ آشنایی با او ندارم. من به هیچ کس بدهی ندارم و هیچ تخلفی انجام نداده‌ام تا کسی از من کینه‌ای داشته باشد و بخواهد به این شکل با من برخورد کند. این رفتار نشان می‌دهد که در این مملکت کسی که مثل من منتقد سیستم و سیاست‌های نظام باشد، هیچ امنیتی ندارد.»

این معلم ساکن مشهد که با ویدیوهای کوتاه و سخنان انتقادی‌ خود در فضای مجازی مشهور است، تقاضای دستگیری این فرد مزاحم را دارد: «من می‌خواهم این شخص بازداشت شود تا مشخص شود چه حساب و کتاب یا ظلمی از من دیده که چهار شبانه روز گذشته نسبت به مزاحمت شبانه روزی و ایجاد وحشت در بین اعضای خانواده‌ام اقدام کرده است. این اتفاق متاسفانه نشان می‌دهد که نهادهای امنیتی ما چه وضعیتی دارند.»

محمدحسین سپهری از جمله ۱۴ امضاکننده نامه درخواست استعفای رهبر جمهوری اسلامی و تغییر «قانون اساسی» است. او پیش‌تر در گفت‌وگویی تصویری با «ایران‎وایر»، به تشریح چرایی نوشتن این درخواست پرداخته بود.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates