28.08.2019

آمریکا ۵ فرد و ۵ شرکت را “در ارتباط با برنامه موشکی سپاه” تحریم کرد

دویچه‌وله: وزارت‌ خزانه‌داری آمریکا دو شبکه مرتبط با دولت و سپاه را به دلیل ارسال تجهیزات به ایران تحریم کرد. در اطلاعیه این وزارت‌‌‌خانه آمده که این افراد و شرکت‌ها تجهیزاتی را برای ساخت موشک خریده‌ و در اختیار ایران گذاشته‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ششم شهریور (۲۸ اوت) اعلام کرد که ۵ فرد و ۵ شرکت مرتبط با سپاه پاسداران ایران را تحریم کرد.

در اطلاعیه وزارت خزانه‌داری آمریکا در این باره آمده است که یک شبکه ارتباطی سپاه پاسداران با شرکتی در هنگ ‌کنگ به مدیریت فردی به نام حامد دهقان تلاش کرده‌اند با دور زدن تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی فناوری و تجهیزات در اختیار سپاه و دولت ایران قرار دهند.

حامد دهقان به عنوان مدیر یک شرکت پوششی فعالیت می‌کرده و قصد داشته است ده‌ها میلیون دلار قطعات و تجهیزاتی خریداری کند که در ساخت موشک به کار برده می‌شود.

ایالات متحده آمریکا دارایی شرکت‌هایی را که تحریم‌های این کشور علیه ایران را دور می‌زنند مسدود می‌کند. احتمالا ثروت شرکت‌ها و افراد تحریم شده نیز بسته خواهد شد.

آمریکا معامله و تجارت شهروندان خود با شرکت‌های تحریم شده را هم ممنوع کرده است.

علاوه بر آن آمریکا از موسسات مالی خارجی هم خواسته است که با شرکت‌های مورد تحریم همکاری نکنند و تراکنش مالی برای این شرکت‌ها انجام ندهند در غیراین صورت جریمه ‌خواهند پرداخت.

در اطلاعیه وزارت خزانه داری آمریکا از شرکت دیگری با مدیریت فردی به نام سید حسین شریعت نیز نام برده شده که در تهیه تجهیزات مرتبط با آلومینیوم برای نیروهای نظامی ایران دست داشته است. وزارت خزانه‌داری آمریکا در اطلاعیه خود همچنین گفته است که این شرکت‌ها به دلیل تامین فناوری، قطعات و مواد خام که در برنامه هسته‌ای ایران به کار می‌رود تحریم شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا قبلا هم تحریم‌هایی را علیه افراد و شرکت‌های ایرانی وضع کرده بود. اما این‌بار تحریم‌ها بلافاصله بعد از آن وضع شده که از احتمال دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و همتای ایرانی او صحبت به میان آمده است.

خبرگزاری آلمان (dpa) روز سه‌شنبه پنجم شهریور (۲۷ اوت) با انتشار گزارشی از بیاریتز، محل برگزاری نشست سران و رهبران کشورهای عضو گروه هفت از اعلام آمادگی ترامپ برای دیدار با روحانی ظرف هفته‌های آتی خبر داده بود.

این خبرگزاری از این دیدار احتمالی به عنوان “دیداری تاریخی” هم یاد کرده و به نقل از ترامپ نوشت که او نیز در تمایل مسئولان ایران نسبت به برگزاری این دیدار خوش‌بین است.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی خود تاکید کرده بود که در صورت فراهم بودن شرایط، با دیدار با روحانی موافق است.

اما هنوز زمان زیادی از این اظهارات نگذشته است که ۵ شرکت و ۵ فرد ایرانی در ارتباط با برنامه‌های موشکی سپاه پاسداران مورد تحریم آمریکا قرار گرفته‌اند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates