22.05.2013

فاطمه هاشمی: برای پدر پیام آوردند که انصراف دهد اما او گفت نمی‌تواند به مردم خیانت کند

ادوار نیوز: فاطمه هاشمی، دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی در این خصوص به “جرس” می گوید: ” در حقیقت هیچ دلیلی هم برای رد صلاحیت ایشان اعلام نکرده اند. صبح برای ایشان پیغام آورند که حتما باید از کاندیداتوری انصراف دهند و ایشان هم صراحتا جواب دادند “انصراف نخواهم داد و نمی توانم به مردم خیانت کنم. مردم به من اعتماد کردند و از من درخواست کردند که بیایم و به خاطر آنها آمدم. آنها بسیار از آمدن من خوشحال شدند، حالا چطور از من می خواهید انصراف دهم؟! اصلا بر چه اساسی انصراف دهم؟ من که نمی توانم به مردم دروغ بگویم.”

رد صلاحیت رئیس مجمع تشخیص مصلحت در حالی صورت می گیرد که پس از ورود وی به صحنه انتخابات موج گسترده ای از تخریب ها بر علیه وی آغاز شد. دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز با انتشار بیانیه‌ای با تاکید بر شخصیت شناخته شده هاشمی و توانمندی های زیاد وی در حل بحران ها، نسبت به روند تخریب او هشدار داده بود.

فاطمه هاشمی از انگیزه ورود آیت الله هاشمی به صحنه انتخابات گفته و تصریح می کند: “ورود ایشان به صحنه انتخابات تنها بخاطر “مردم” بود. در حقیقت تقاضاهای زیادی از طرف مردم برای ورود آقای هاشمی به صحنه انتخابات شد و از ایشان خواهش کردند که برای آنها و کشور بیایند. مردم به آقای هاشمی می گفتند که شما می توانید کشور و ما را از این بحرانی که بوجود آمده نجات دهید. ایشان هم می گفتند “شرایط خیلی سختی است و براحتی نمی شود تمام این مشکلات بوجود آمده را حل کرد، اما فقط بخاطر مردم در صحنه حضور پیدا می کنم.”

شورای نگهبان دلیل رد صلاحیت نامزدها را علنی اعلام نمی کند اما سخنگوی شورای نگهبان اخیرا گفته بود که صلاحیت کسی که به دلیل سن بالا نمی تواند بیش از روزی چند ساعت کار کند، تأیید نخواهد شد. این سخنان اشاره به رد صلاحیت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت بود.

علی‌اکبر ولایتی،‌ سعید جلیلی، غلامعلی حداد عادل، محسن رضایی، حسن روحانی، محمدرضا عارف، محمد غرضی و محمد باقر قالیباف از نامزدهای تایید صلاحیت شده‌ هستند. دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی خاطرنشان می کند: “الان بسیاری از افرادی که مسئولیت بالایی در کشور دارند از سن خیلی بالایی برخوردارند و علاوه بر آن بیمار هم هستند. بنابراین، کاملا مشخص است که سن بهانه است. امام خمینی در سن هفتاد و نه سالگی وارد کشور شدند و یازده سال هم رهبر کشور بودند و کشور انقلابی را به نحو احسنت مدیریت کردند. سن که نمی تواند ملاک باشد. دقیقا پدر چنان دغدغه کشور را داشتند و نگران این اوضاع بودند که در این سن وارد صحنه شدند.”

رد صلاحیت یکی از چهره های اصلی انقلاب اسلامی در حالی صورت گرفت که جمع کثیری از مراجع و فقها و علمای نامدار حمایت خود را از کاندیداتوری وی اعلام کرده بودند. آنها با صدور نامه هایی، آیت الله هاشمی رفسنجانی را کاندیدای مناسب و اصلح در زمان حاضر دانسته که قادر به حل بحران های داخلی و خارجی کشور خواهد بود.

دختر رئیس تشخیص مصلحت نظام در پایان بیان می کند: “ایشان هنوز واکنشی به این مسئله نشان نداده اند، البته بعید می دانم ایشان اعتراضی به این مسئله کنند. در هر حال ما هم خوشحالیم که آقای هاشمی با توجه به این شرایط وظیفه خود را انجام دادند.”

Related posts:

  1. بیانیه انتخاباتی رفسنجانی و جزئیات تماس او با آیت‌الله خامنه‌ای
  2. رفسنجانی: بدون موافقت رهبری آمدنم نتيجه معکوس خواهد داد
  3. اون یکی برادر کم بود این یکی هم آمد: انگشت اتهام آيت الله محمد خامنه‌اي به سمت هاشمي
  4. “سامان معیشت مردم یک خواست ملّی است: “مقبولیت رئیس جمهور آینده مشکل گشاست
  5. هاشمی خواستار حضور همه «گروه‌های وفادار» به حکومت در انتخابات شد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates