30.09.2019

خودداری نماینده خوی از توضیح درباره سرقت چندصد هزار دلاری از خانه‌اش


رادیوفردا: نماینده خوی در مجلس از توضیح درباره موضوع سرقت چند صدهزار دلار یا یورو در خانه خود امتناع کرد اما در صفحه اینستاگرام خود این سرقت را «هدفمند» خواند.

تقی کبیری، نماینده خوی، روز دوشنبه، ۸ مهر در بیانیه ای گزارش ها درباره میزان پول سرقت شده از خانه اش را «دروغ‌پردازی»، «شایعه‌پراکنی» خواند.

برخی خبرگزاری‌های داخلی این مبلغ را ۴۰۰ میلیون تومان و ۲۰۰ هزار دلار ذکر کرده‌اند اما «یک منبع آگاه» در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا عنوان کرد که مبلغ ربوده شده از خانه این نماینده ۲۰۰ هزار دلار نبوده، بلکه ۲۵۰ هزار یورو بوده است.

برخی از رسانه ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی این پرسش را مطرح کرده‌اند که این نماینده این میزان پول که حدود سه میلیارد تومان بوده را چگونه در خانه خود نگهداری می‌کرده است.

در همین حال خبرنگاران در حاشیه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس خواستار توضیح این نماینده شدند اما او در اینباره سکوت کرد.

صفحه اینستاگرامی این نماینده مجلس اما این سرقت را «هدفمند» خوانده است.

نماینده خوی در مجلس همچنین در بیانیه‌ای نیز بدون اشاره به جزئیات سرقت از خانه‌اش، از آنچه که «دروغ‌پردازی»، «شایعه‌پراکنی» در اینباره خواند انتقاد کرد.

آقای کبیری در این بیانیه تهدید کرد که «رفتار مجرمانه برخی افراد و رسانه های هتاک و خاطی» مورد «پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت».

وی در این بیانیه درعین حال درباره میزان پول سرقت شده از خانه‌اش توضیح نداد.

برخی از کاربران توئیتر پیشنهاد کرده‌اند که پس از یافتن سارق منزل این نماینده، خود نماینده هم به دادگاه پاسخ دهد که این میزان پول را از کجا آورده و چرا در منزل از آن‌ها نگهداری می‌کرده است.

کاربران توئیتر همچنین تصاویری از تلاش این نماینده مجلس برای آتش‌زدن «برجام» در صحن مجلس منتشر و به سوابق او در انتقاد از توافق هسته‌ای و وضعیت دلار اشاره کرده‌اند.

یک موضوع دیگر که مورد توجه کاربران شبکه‌های مجازی قرار گرفته، قانون مربوط به نگهداری ارز در منزل است. بانک مرکزی جمهوری اسلامی فروردین سال ۱۳۹۶ دستورالعمل نگهداری ارز را برای شهروندان منتشر کرد.

بر اساس این دستورالعمل، نگهداری بیش از ۱۰ هزار یورو در منزل نیازمند کسب مجوز است و کسانی که بیش از این مبلغ در منزل نگهداری می‌کنند، باید ظرف سه ماه پس از ابلاغ این دستورالعمل، نگهداری ارز در منزل را «قانونی کنند».

مشخص نیست نماینده خوی در مجلس چنین مجوزهایی را کسب کرده است یا نه؟.

منابع: خبرگزاری‌های ایلنا و ایسنا، شبکه‌های اجتماعی و رادیو فردا/ا.م/.پ.پ

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates