10.11.2019

حسن روحانی خواستار اطلاع‌رسانی ‘پرونده فسادهای میلیارد دلاری’ شد

بی‌بی‌سی: حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جریان سفر خود به شهر یزد گفته است وقتی قوه قضائیه ایران “با فسادهای میلیونی و میلیاردی برخورد می‌کند” در خصوص “فسادهای میلیارد دلاری هم توضیح دهد” و همچنین سوال کرد “فساد دانه‌درشت‌ها کجاست؟ چرا به این پول‌ها رسیدگی نمی‌کنید؟” و خطاب به مسئولان قوه قضائیه گفت: “دادستان‌ها و قضات شریف ما نترسند و به این جناح آن جناح توجه نکنند و با این پرونده‌ها با صراحت و روشنی برخورد کنند.”

به گفته آقای روحانی “با به دادگاه بردن چند نفر و سر و صدا کردن سر مردم کلاه نمی‌رود؟” و با اشاره به پرونده بابک زنجانی گفت: “هنوز برای ما روشن نیست آقایی که دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون پول را خورد و حکم اعدام هم برای او صادر شد، این پول کجا رفت.”

حسن روحانی تهدید کرد که “این پول‌هایی که من امروز اعلام کردم باید برای مردم توضیح داده شود و گرنه مورد به مورد در استان‌های مختلف این‌ها را اعلام می‌کنم.”

وی بدون اشاره و توضیح در خصوص یک پرونده فساد دیگر گفته است: “پرونده ۹۴۷میلیون دلار را برای مردم توضیح بدهند؛ یک نهاد ۹۴۷میلیون دلار گرفته و حساب پس نمی‌‌دهد! باید حساب‌کشی شود. نهادهایی که بیش از ۷۰۰میلیون دلار گرفته‌اند باید توضیح دهند.”

آقای روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مصوبه چند سال پیش شورای عالی امنیت ملی به قوه‌ قضائیه برای رسیدگی سریع به پرونده‌ای گفت “تا به امروز خبری از رسیدگی قوه قضائیه به پرونده دو میلیارد دلاری نیست”.

رئیس جمهور ایران گفته است: “همه مردم و جناح ها خواستار مبارزه با فساد به صورت شفاف هستند” و “همه ما باید با شفافیت و عزمی راسخ با فساد در این جامعه مبارزه کنیم.”

حسن روحانی گفت که “یک عده آدم بداخلاق در روزنامه ها نوشتند این دولت با ارز ۴۲۰۰ تومانی ۱۸ میلیارد دلار را بر باد داد” و افزود: “ملت ایران قول می دهم که در این دولت یک دلار هم گم نشود، آن دوران دیگری بود که میلیاردها گم می شد و هنوز معلوم نیست چه شده است” و “به رییس بانک مرکزی دستور دادم تمام هزینه‌ها و محل‌های هزینه ارزها بوده را به مردم معرفی کند”.

به گزارش رسانه‌های ایران در هنگام سخنرانی حسن روحانی از میان جمعیت شعارهایی از قبیل “روحانی روحانی، اقتصاد اقتصاد” و “مرگ بر ضد ولایت فقیه” در مخالفت با دولت سر داده شد که با واکنش روحانی مواجه گردید و گفت: “صدای شما مردم، صدای این چند نفر جوان نیست.”

Related posts:

  1. سوءاستفاده خانواده روحانی از فرمان امام برای محرومین: نمونه رانت‌خواری 4 درصدی‌ها در ابتدای انقلاب/ حسین فریدون چگونه صاحب 188 متر زمین در بهترین جای تهران شد؟ +سند
  2. صادق لاریجانی به محمد یزدی: اگر کسی چیزی نمی‌گوید حرمت پیرمردی را نگه می‌دارد
  3. هفتۀ نامۀ فرانسوی لوپوئن: ورشکستگی حکومت ایران اجتناب‌ناپذیر است
  4. ۸ هزار میلیارد تومان بودجه به نهادهای غیر ضرور و انگلی!
  5. تلاش‌ ماموران‌ برای‌ بازداشت‌ محمود صادقی
برچسب‌ها: , , , , ,
در بخش: دزدی‌های رژیم, سیاسی, ملای حیله‌گر | توسط: خُسن آقا | بازگشت به وبلاگ خُسن آقا

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates