16.02.2020

حواشی انتشار نامه منسوب به وزارت بهداشت در خصوص شیوع ویروس کرونا


ایران وایر: انتشار این نامه از سوی وزارت بهداشت تکذیب شده اما بررسی‌های ایران وایر نشان می‌دهد سربرگ نامه و امضای معاون وزیر در این نامه قابل تایید است و ادبیات نامه مذکور با روال نامه‌های اداری همخوانی دارد

استان وایر- صبح امروز، ۲۴ بهمن ۹۸، برخی از رسانه‌ها نامه‌ای را منتشر کردند که در آن وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران به دستگاه‌های دولتي اجرايی غذايي سپاه و ارتش ارسال کرده و در آن از ابتلای ۳۵ نفر به ویروس کرونا خبر داده است.

بنا بر آنچه در این نامه قید شده از افراد مبتلا ۴ نفر براثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

بررسی‌های ایران وایر نشان می‌دهد سربرگ نامه و امضای معاون وزیر در این نامه قابل تایید است و ادبیات نامه مذکور با آنچه روال نامه‌های اداری این وزرات‌خانه است همخوانی دارد، اما تایید صحت این نامه بصورت صد در صد برای ایران وایر ممکن نیست.

منابع خبری اما از تکذیب وزارت بهداشت ایران درباره این نامه و شیوع ویروس کرونا در کشور خبر می‌دهند.

بنا بر خبرهای منتشر شده رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ایران انتشار این نامه در فضای مجازی از سوی معاونت درمان این وزارتخانه به رئیس جمهور درباره شیوع ویروس کرونا در ایران را «جعلی» خواند و گفت «هنوز هیچ مورد مثبت ابتلا به این ویروس در کشور ثبت نشده است».

Related posts:

  1. وزیر بهداشت ایران خواستار جلوگیری از ورود مسافران از مبدأ چین شد، سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران، هنوز گزارشی درباره محدودیت یا ممنوعیت پروازهای بین‌المللی از چین به مقصد ایران دریافت نکرده
  2. بحران کرونا: بازداشت دو نفر در ایران، آماده‌باش هشت بیمارستان در تهران
  3. دروغ که خناق نیست! آذری جهرمی: اینترنت ملی دروغ است
  4. پاسخ شهیندخت مولاوردی به برخی ادعاها؛ از “نزار زاکا” تا ارائه اطلاعات زنان ایرانی به سازمان ملل
  5. اعتراضات تازه در نیشکر هفت تپه؛ تعدادی از کارگران بازداشت شدند

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates