18.03.2020

کرونا در ایران؛ صدها نفر در مراسم چهارشنبه‌سوری مصدوم شدند


بی‌بی‌سی: سخنگوی سازمان اورژانس ایران می‌گوید ٧۵١ نفر در حوادث چهارشنبه‌سوری در ایران مصدوم و دو نفر کشته شدند. این درحالی است که دولت از مردم خواسته بود به خاطر شیوع کرونا از رفت و آمدهای غیرضروری بپرهیزند.

سخنگوی سازمان اورژانس ایران گفته است که ۵٢٠ نفر پس از درمان ترخیص شده و بر اساس گزارش‌ها، ٣٩ نفر دچار نقص عضو شده‌اند.

سخنگوی سازمان اورژانس ایران اضافه کرد که “تهران با ١٩٠ مصدوم در صدر آمار بوده و پس از آن، آذربایجان غربی با ٩٣ و آذربایجان شرقی با ٨٢ مصدوم در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند”.

وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا بارها از مردم خواسته بود از حضور غیرضروری در اماکن عمومی خودداری کنند.

پیشین از این، محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، گفته بود قرارگاه ویژه‌ای که با دستور رهبر ایران برای مقابله با کرونا تشکیل شده، تصمیم گرفته است تا با هماهنگی دولت برای “خلوت کردن” اماکن عمومی اقدام کند.

بر اساس آمار دولتی تا دیروز در ایران ۱۲۵ نفر جان خود را به سبب ابتلا به کرونا از دست دادند. بنا بر آمار رسمی در ایران تا کنون بیش از ۱۶ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۹۸۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

روز گذشته، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفته بود “نظرسنجی‌های ما و آن چه در سطح شهر می‌بینیم، نشان می‌دهد که متاسفانه همچنان فعالیت‌ها جاری است و شب عید امسال با سال گذشته هیچ تفاوتی ندارد، در حالی که باید توجه کرد که امسال با وجود شیوع ویروس کرونا در ایران عید متفاوتی داریم”.

آقای زالی هشدار داده “مردمی که در موارد غیر ضروری بیرون رفته و در صف‌های خرید آجیل و شیرینی قرار می‌گیرند، خودشان را در خطر مرگ قرار می دهند”.

به گفته این مقام وزارت بهداشت “این شهامت نیست، بلکه به استقبال مرگ رفتن است. ما در جامعه با هر اشتباه می توانیم قربانی ویروس کرونا باشیم”.

Related posts:

  1. واشینگتن‌پست:‌ حفر گورهای بسیار در قبرستان معصومه قم برای قربانیان کرونا
  2. اختصاصی ایران‌وایر؛ برآورد ستاد ملی مقابله با کرونا: قرنطینه نکنیم تا پایان اردیبهشت ۷۰۰ هزار نفر تلفات می‌دهیم
  3. ویروس کرونا از ایران به چند کشور دیگر رسید
  4. احتمال شیوع کرونا در زندان‌های ایران؛ جان زندانیان در خطر است
  5. وزیر بهداشت ایران خواستار جلوگیری از ورود مسافران از مبدأ چین شد، سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران، هنوز گزارشی درباره محدودیت یا ممنوعیت پروازهای بین‌المللی از چین به مقصد ایران دریافت نکرده
برچسب‌ها: , , , ,
در بخش: اجتماعی, امنیتی, سیاسی | توسط: خُسن آقا | بازگشت به وبلاگ خُسن آقا

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates