15.04.2021

خامنه‌ای: مذاکرات برجام فرسایشی نشود و کش پیدا نکند

دویچه‌وله: علی خامنه‌ای در بخشی از سخنرانی خود به مناسبت شروع ماه رمضان با اشاره به مذاکرات برجام گفت باید مواظب بود این مذاکرات «کش» نیاید و «فرسایشی نشود». این سخنان همزمان با سفر عراقچی به وین برای ادامه مذاکرات بیان شده است.

رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه ۲۵ فروردین (۱۴ آوریل) به مناسبت شروع ماه رمضان سخنرانی کرد و با اشاره به مذاکرات بر سر احیای توافق هسته‌ای (برجام) گفت: «ما [در این زمینه] بحثی نداریم اما باید مراقبت شود مذاکرات فرسایشی نشود و نباید طرف‌ها مذاکره را کش دهند زیرا برای کشور ضرر دارد.»

علی خامنه‌ای با اشاره به «اروپایی‌ها» گفت که آنها «اقرار می‌کنند حق با ایران است» اما «در مقام تصمیم‌گیری استقلال ندارند».

خامنه‌ای همچنین در مورد پیشنهادهای آمریکا برای رفع تحریم‌ها گفت، پیشنهادهای این کشور “غالبا متکبرانه و تحقیرآمیز است و حتی قابل نگاه کردن هم نیست.”

سخنان رهبر جمهوری اسلامی هم‌زمان است با سفر عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه ایران و مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران به وین برای ادامه گفت‌وگوهای کمیسیون مشترک برجام.

او روز سه‌شنبه، ۲۴ فروردین همراه با نمایندگانی از وزارت نفت و بانک مرکزی وارد وین شد و قرار است ظرف این روزها با طرف‌های باقیمانده برجام به صورت دو و چند جانبه رایزنی کند.

یکشنبه گذشته با وقوع انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز، این تاسیسات از کار افتاد و به گفته مقام‌های جمهوری اسلامی، خساراتی سنگین به آن وارد شد.

این حمله به اسرائیل نسبت داده شده است. گروهی از اصولگرایان در واکنش خواسته‌اند که مذاکرات لغو شود. اما خامنه‌ای در سخنرانی امروز خود اشاره‌ای به این حمله نکرد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates