29.07.2021

کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند

دویچه‌وله: “کمپین حقوق بشر در ایران” خواستار پشتیبانی آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا از تظاهرات مسالمت‌آمیز در ایران شده است. این مرکز با اشاره به گزارش سازمان عفو بین‌الملل نسبت به احتمال تکرار جنایات آبان ۹۸ هشدار داده است.

“کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران” در جدیدترین بیانیه خود نوشته که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی اقدام به کشتن شهروندانی کرده‌اند که به گونه‌ای مسالمت آمیز دست به اعتراض زده‌اند.

در این بیانیه از دولت آمریکا و همچنین کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست شده مانع تکرار خونریزی دیگری در ایران شوند.

در این بیانیه به قطع مجدد اینترنت در ایران اشاره شده و آمده است که حکومت همچون نوامبر سال ۲۰۱۹ (آبان ۹۸) با قطع اینترنت بر آن است تا بر جنایات خود پرده بکشد.

این مرکز حقوق بشری از کشورهای یاد شده درخواست کرده ضمن محکوم کردن سرکوب خشن اعتراضات در ایران، در راستای آزادی دستگیر شدگان، جلوگیری از قهر حکومتی و همچنین رفع انسداد اینترنت برای اطلاع‌رسانی درباره جنایات حکومت ایران اقدام کنند.

هشدار درباره تکرار جنایات آبان ۹۸

هادی قائمی، سخنگوی این کمپین به کشته شدن صدها نفر از معترضان در آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده و از دولت آمریکا و کشورهای اروپایی درخواست کرده مانع تکرار این جنایات در ارتباط با اعتراضات اخیر شوند.

این کمپین در ادامه بیانیه خود به گزارش اخیر سازمان عفو بین‌الملل در مورد کشته شدن شماری از معترضان و دستگیری گسترده آن‌ها در جریان اعتراضات اخیر اشاره کرده است.

قائمی گفته است: «اکنون زمان آن رسیده است که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا آشکارا در حمایت از حق اعتراضات مسالمت‌آمیز در ایران سخن بگوید.»

سخنگوی کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران در ادامه از رئیس جمهور آمریکا درخواست کرده همان تلاشی را برای حفظ جان معترضان در ایران به کار گیرد که در ارتباط با نقض حقوق بشر در سایر کشورها انجام داده است.

قائمی تاکید کرده است که مسائل مربوط به حقوق بشر نیز باید به موازات سایر مسائل امنیتی در شمار اولویت‌های تیم‌های مذاکره کننده با ایران قرار گیرند.

او هشدار داده که هرگاه کشورهای آمریکا و اروپا در این رابطه اقدامی انجام ندهند، این احتمال وجود دارد که جنایات آبان سال ۹۸ در سایه قطع ارتباطات اینترنتی تکرار شود.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates