16.10.2021

نا دیپلمات!

ایران گلوبال: احمد پورمندی
هر خاک بر سری که می کنید، در همین داخل کشور بکنید، ولی بگذارید که ما در سطح جهانی بیش از این بی آبرو نشویم. این نا دیپلمات کم سواد را که نه عربی بلد است، نه انگیسی و نه فارسی، چرا وزیر خارجه کردی که به مسکو برود ، مثل یک سگ ولگرد، تو دهنی بخورد و زخم های گلستان و ترکمنچای را برای مردم ایران تازه کند؟ حالا نگوییم امیر تتلو، نگوییم هنرپیشه سریال گاندو، نگوییم شهرام جزایری، والله اگر همین بابک زنجانی را وزیر خارجه کنی، حتما کمی غیرت به خرج می دهد که تن به چنین مسافرتی ندهد و اگر داد، نگذارد که …

خدمت رهبر فرزانه نظام، عرضی داشتم. حضرت آقا! ترا به ارواح امام حسین، ترا به جان حصرت مهدی که بدون او، دیگر ولی عصر نداریم، اصلا ترا به جان ولیعهد، والا گهر آقا سید مجتبی، که بدون او، به زودی ولی صبح و عصر نخواهیم داشت، این یک قلم را کوتاه بیا! ببین حضرت آقا! این مملکت پر از تپه است. حتی در کویرش هزاران تپه هست که هنوز پای اصحابت به آنها نرسیده! هر چه هم که نقدی ، آق محسن، سلامی ، رییس دولت، نمایندگان مجلس، “علما”، امامان جمعه، سرداران و بخصوص آنها و…. فعال باشند، باز تپه کم نمی آید. هر خاک بر سری که می کنید، در همین داخل کشور بکنید، ولی بگذارید که ما در سطح جهانی بیش از این بی آبرو نشویم. این نا دیپلمات کم سواد را که نه عربی بلد است، نه انگیسی و نه فارسی، چرا وزیر خارجه کردی که به مسکو برود ، مثل یک سگ ولگرد، تو دهنی بخورد و زخم های گلستان و ترکمنچای را برای مردم ایران تازه کند؟ حالا نگوییم امیر تتلو، نگوییم هنرپیشه سریال گاندو، نگوییم شهرام جزایری، والله اگر همین بابک زنجانی را وزیر خارجه کنی، حتما کمی غیرت به خرج می دهد که تن به چنین مسافرتی ندهد و اگر داد، نگذارد که وزیر خارجه پوتین او را جلوی خبرنگاران سکه یک پول کند! یعنی واقعا در میان اصحابت حتی یک نفر هم نیست که به اندازه امیر عبداللهیان نا دیپلمات نباشد؟
**********************
این ناوزیر خارجه ازمقامات روسیه خواست که
«نسبت به هر گونه تغییر احتمالی مرزها در منطقه و نسبت به حضور تروریست‌ها و نسبت به تحرکات رژیم صهیونیستی در منطقه که علیه صلح و ثبات و امنیت در منطقه است، حساس باشند.»
روس ها به جای آنکه به خواسته جناب وزیر نسبت به بعصی مسایل ” حساس” بشوند، جواب او را در کنفرانس مطبوعاتی از زیان لاوروف اینگونه دادند :
” مانور های ایران در مرز آذربایجان تحریک آمیز است و آذربایجان را ناراحت کرده است!”
روس ها با این تو دهنی به ” دیپلمات ارشد نظام” جواب دادند که آخر مشنگ! “رژیم صهیونیستی” چه صیغه ایست و چراباید ما نسبت به فعالیت دوستان اسراییلی خود در باکو ، به فرموده شما، ” حساس” بشویم ؟

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates