06.01.2022

صدای انفجار مهیب در حومه تهران؛ سپاه پاسداران کرج اعلام کرد: به شایعات معاندین توجه نکنید! راکت بود!

کیهان لندن: بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه ۱۴۰۰ صدای دست‌کم یک انفجار مهیب حومه کرج حوالی وردآورد، واوان، گرمدره و قلعه‌ حسن‌خان (شهر قدس) شنیده شد.
بزرگراه تهران-کرج

پس از شنیده شدن صدای این انفجار مردم آن مناطق سراسیمه به خیابان‌ها ریختند. در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده که صدای مهیب مربوط به انفجار موشک بوده است.

ساعاتی بعد سپاه پاسداران استان البرز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد علت صدای انفجار شلیک یک راکت آموزشی بوده است.

در این اطلاعیه آمده شلیک این راکت «مدیریت شده بود» که در یکی از پایگاه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفته و موجب برخی گمانه‌زنی‌ها و شایعات در فضای مجازی شده است.

در این اطلاعیه تأکید شده است که «اینگونه تمرینات مسبوق به سابقه بوده و به هموطنان عزیز توصیه می‌شود به شایعات ساخته و پرداخته معاندین و دشمنان ملت ایران توجه و اعتنایی نکنند.»

محسن نایبی معاون امنیتی انتظامی استاندار تهران با رد انفجار موشک گفت این شایعات صحت ندارد و «شهر قدس» در آرامش است.

علاوه بر تأسیسات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه مربوطه، چندین زاغه مهمات نیز در محدوده‌ای که صدای انفجار شنیده شده قرار دارد.

اوایل مهرماه تأسیسات موشک‌سازی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متعلق به گروه صنعتی «همت» دچار انفجار شد. روابط عمومی سپاه پاسداران در همین ارتباط ادعا کرد که یک مرکز تحقیقات خودکفایی سپاه دچار آتش‌سوزی شده و سه نفر از کارکنان دچار سوختگی شدند. یکروز بعد اعلام شد دو نفر از این کارکنان کشته و شماری مجروح شده‌آند.

اوایل تیرماه نیز کارخانه ساخت سانتریفیوژ در کردان کرج هدف حمله پهپادی قرار گرفت و پس از انفجار تخریب شد. وبسایت وابسته به شورای‌ عالی امنیت ملی ادعا کرده بود این عملیات خرابکاری بود که «خنثی‌سازی» شده است! با اینهمه مقامات جمهوری اسلامی به اصرار از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستند که این انفجارها را به عنوان خرابکاری محکوم کند که این خواست تا کنون مورد توجه این نهاد قرار نگرفته است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates