05.04.2022

حمله با چاقو به سه طلبه در مشهد؛ یک طلبه کشته شد

دویچه‌وله: سه طلبه در یکی از صحن های حرم امام هشتم شیعیان با چاقو مورد حمله قرار گرفتند. یکی از طلاب کشته شد و دو نفر دیگر در بیمارستان بستری شده‌اند. مهاجم بازداشت شده‌، ولی هویت و انگیزه او مشخص نیست.

ایران
حمله با چاقو به سه طلبه در مشهد؛ یک طلبه کشته شد

سه طلبه در یکی از صحن های حرم امام هشتم شیعیان با چاقو مورد حمله قرار گرفتند. یکی از طلاب کشته شد و دو نفر دیگر در بیمارستان بستری شده‌اند. مهاجم بازداشت شده‌، ولی هویت و انگیزه او مشخص نیست.

Iran Mashdad | Pilger im Mausoleum Imam Reza

روابط عمومی “آستان قدس رضوی” روز سه‌شنبه، ۱۶ فروردین با صدور اطلاعیه‌ای از حمله به سه طلبه در “صحن پیامبر اعظم” در مجتمع حرم امام هشتم شیعیان خبر داد. این حمله با چاقو صورت گرفته است. اطلاعیه می‌گوید که ضارب بازداشت شده و هویت او در دست بررسی است.

ساعتی بعد از انتشار اطلاعیه یادشده خبرگزاری‌های داخلی ایران از کشته‌شدن یکی از سه مصدوم حمله خبر دادند.

بنا بر همین خبر، مقتول “حجت‌الاسلام اصلانی” نام داشته و همراه با دو طلبه دیگر “در راه جلسه گروه‌های جهادی حاشیه شهر مشهد برای هماهنگی فعالیت‌های ماه رمضان” بوده است.

در سال‌های اخیر بروز خشونت و حمله به طلاب و روحانیون در ایران رو به افزایش بوده است. رویکردی که از جمله به نقش محوری روحانی‌ها در ساختار حکومت و تشدید نارضایتی‌ها و خشم از عملکرد آنها نسبت داده می‌شود. انگیزه حمله تازه در مشهد به سه طلبه هنوز مشخص نیست.

دو روز پیش نیز دو روحانی سنی روز سیزده فروردین در بندر ترکمن با شلیک گلوله کشته شدند. هنوز در باره انگیزه این قتل‌ها نیز خبری منتشر نشده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates